Ekonomi

Afşin’de konteyner ticareti sürüyor

AFAD tarafından ticari hayatın normalleşmesi için atılan adımlar sonucunda işyerleri yıkılan veya zarar gören esnaflar için Afşinbey Caddesi, Nazım Kaynak Bulvarı ve Eshab-ı Kehf Caddesi’nde konteyner pazarları oluşturuldu.

Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Emrah Gümüş, depremin ilk anından itibaren vatandaşların ve esnafın yanında olduklarını söyledi. İlçede hayatın normale dönmesi için var gücüyle çalıştıklarını anlatan Gümüş, “İlçemizin toparlanma aşamasına geldiğinde en büyük sorunlarından biri esnaflarımızın işyerlerinin yıkılması veya ağır hasar görmesi oldu. depremi yaşayan il ve ilçelerimiz, depremden etkilenen esnafımızı ilçemizde kurulan konteyner çarşısına yerleştirdik.” .

Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak esnafın taleplerini hiçbir zaman geri çevirmediklerini kaydeden Gümüş, şunları kaydetti: “İlçemizde 110 esnafımız tezgahlarını açarak ticaret hayatına atıldı. İlk etapta esnafta sıkıntılar yaşandı. Yağışlı hava nedeniyle konteyner dükkanlarında akış yaşandı. Sıcak havanın etkisini azaltmak için tüm konteynerlerin üzeri kapatıldı. “Esnafımızı hem yağmurdan hem de sıcaktan bir nebze olsun kurtardık. Afşin’deki insanımızın konteynerlere ve yerel esnafa ilgi göstermesini istiyoruz. İnşallah en kısa zamanda dükkanlar yeniden yapılacak ve ilçe ekonomisine katkı sağlamaya devam edecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu