Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz parkur kursları devam ediyor

ANKARA (İGFA) – Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın ortak yürüttüğü ücretsiz sınava hazırlık kurslarına 2023-2024 eğitim döneminde 421 aday başvurdu. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Sporda Beden Yeterlilik Sınavı’na hazırlanan adaylar, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 6 ila 9 ay arası ücretsiz antrenmanlar sonucunda yüzde 95 başarı elde ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda dar gelirli ailelerin çocuklarına, özellikle de dar gelirli ailelerin çocuklarına meslek edinme konusunda rehberlik etmeye ve meslek edinmelerine destek olmaya devam ediyor.

Daire Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen Polis Mesleki Eğitim Merkezleri (POMEM), Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Jandarma, Astsubay Eğitim Merkezi (ASEM) ve Bekçi sınavlarına ücretsiz katılacak adaylar için “Serbest Parkur Hazırlığı” başlatıldı Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı. “Ders” temelini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu