Ekonomi

Ankara Sanayi Odası’nın yeni başkanı belli oldu

Ankara Sanayi Odası (ASO) seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Seyit Ardıç seçildi.

ASO’dan yapılan açıklamaya göre, Oda’nın 2022-2026 döneminde görev yapacak Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimi bugün tamamlandı. Tek liste ile yapılan seçimde ASO’nun 10. Başkanı Seyit Ardıç oldu.

Meslek Komiteleri seçimleri tamamlanan ASO’da oluşturulan yeni Meclis, en yaşlı üye Aytaç Dinçer başkanlığında “Seçim” gündemiyle toplandı.

Geçici Meclis Başkanlığı idaresinde yapılan seçimlerde Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu, TOBB Delegeleri ile Meclis Başkanlığı ve Hesapları İnceleme Kurulu Üyeleri belirlendi.

Seçimler sonucunda ilk kez bir kadın üye yönetim kurulunda yer aldı. Seyit Ardıç başkanlığındaki Yönetim Kurulu; Mete Çağlayan, Özgür Bayraktar, Ercan Cet, İhsan Çetinceviz, İbrahim Aykut Özüner, Mehmet Osmanbeyoğlu, Halit Erol, Ertuğrul Onat, Burcu Gençoğlu ve Levent Akçakoca.

“Güçlü bir ekibimiz var”

Ardıç, sonuçların ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, seçimleri son derece demokratik ve şeffaf bir şekilde tamamladıklarını belirterek, kendilerine destek veren tüm meclis üyelerine teşekkür etti.

Değişime, dönüşüme ve yeniliklere açık bir anlayışla yepyeni bir sayfa açtıklarını belirten Ardıç, şunları kaydetti:

“Çok güçlü bir ekip oluşturduk. Eylem planlarımızı ve stratejilerimizi hazırladık. Yurt içi ve yurt dışı çok sayıda iş birliğini hayata geçirmek için toplantılar yaptık. Odamızın 40 meslek komitesinde yer alan 9 bine yakın sanayicimizle, Türkiye’nin üretimi, istihdamı, ihracatı ve nihayet bugüne kadarki büyümesine katkımızı daha da artırmak için var gücümüzle çalışacağız.Bu hedefe ulaşmak için ilgili bakanlıklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ve tüm paydaşlarımız ile yakın temas halinde olacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm farklılıklarımızı bir kenara koyarak, ayrım gözetmeksizin Ankara’yı sanayinin başkenti yapmak için elini taşın altına koyan herkesle birlikte yürüyeceğiz.”

Ardıç, Türkiye’nin geleceğinin katma değerli ve yüksek teknolojili sanayi eserlerinin üretilmesinden geçtiğini vurgulayarak, bunun için sanayinin dönüşmesi gerektiğini söyledi.

Celal Koloğlu yeniden meclis başkanı oldu

ASO Meclis Başkanlığına Celal Koloğlu, Meclis Başkan Yardımcılıklarına Akman Karakulah ve Nihat Güçlü, Yazman Üyeliğe ise Didar Danış Ezer seçildi.

Disiplin Kurulu Üyeleri Bora Aynagöz, Hasret Sevilmis, Nihat Özönder, İshak Şenol, Aydın Yalçın ve Abidin Altıntaş ile Hesap Soruşturma Kurulu Üyeleri Murat Yakın, Oğuz Yılmaz, Okay Akartepe’den oluştu.

TOBB delegeleri Seyit Ardıç, Celal Koloğlu, Mete Çağlayan, Özgür Bayraktar, Mehmet Derya Güneş, Berat Darçın, Ahmet Tahsin Cet, Esat Hisarcıklılar, İsmet Beyazkılıç, Fırat Gündoğan, Adnan Keskin, Kont Özden, Metin Ünal, Mevlüt Açıkgöz, Nuray Başar Teke’dir. . , İbrahim Uğurlu, Osman Baştaş, Yusuf Şahit ve Berker Bülbüloğlu. ASO’nun yeni yönetim kurulu önümüzdeki günlerde toplanarak görev dağılımı yapacak.

Seçim süreci

Kasım ayında yapılan komite seçimlerinde eski ASO Başkanı Nurettin Özdebir, 21 Nolu Elektrik Sanayi Komitesi’nde seçimi bir oyla kazanmıştı. Ancak ilçe seçim kuruluna yapılan itiraz sonucunda elektrik ve mefruşat komisyonlarında seçimler 7 Aralık’ta yenilendi ve Özdebir’in 21 numaralı komisyondaki listesi 62 oyla meclise giremedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu