Teknoloji

Apple, Lightning Portunu Öldürmemek İçin Direniyor: Yeni Nesil Mac’lerde de “Eski” Aksesuarlar Kullanılacak

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın Magic klavye, Magic Trackpad ve Magic Mouse M3 işlemcili cihazların USB-C girişine geçmesi bekleniyordu. Sonuçta şirket, Avrupa Birliği’nin aldığı kararlar nedeniyle iPhone’larda bile USB Type-C’ye geçti.

Ancak sabah düzenlenen Scary Fast etkinliğinde bu beklenti karşılanmadı. olmadı Gördük. Mac çevre birimlerinde YıldırımGörünüşe göre giriş bulunmaya devam edecek.

Apple tamamen USB-C’ye geçmedi

Apple’ın çevre birimlerindeki girişleri değiştirmemesi dikkat çekici bir gelişme çünkü hem pazar talepleri hem de başta AB olmak üzere çeşitli pazarlardaki düzenlemeler şirketi USB-C’ye geçmeye yönlendiriyordu. iPhone 15 serisinin tamamı, hepsi yeni nesil iPad’ler, Apple TV’nin Siri uzaktan kumandası, ikinci nesil AirPods Pro ve yeni Apple Pencil ürünlerinin tamamında USB-C bağlantı noktası bulunuyor. YıldırımKullanılan en son ürünler AirPods, AirPods Max ve iPhone SE’dir.

Yeni iMac kutularından Bu cihazlara uygun kablolar da mevcuttur. Ayrıca USB-C kabloların Lightning kablolara dönüştürülmesini sağlayan orta kablo da kutunun içerisinde yer alıyor.

iMac kutusunun içeriği Apple’ın web sitesinde şu şekilde görünür:

Apple USB-C’ye geçmek için acele etmiyor.

Geçen sene, Avrupa Birliği Tüm akıllı telefon üreticilerinin ortak şarj sistemi kullanması gerektiğine karar verdi. Bu kararda kullanılacak teknoloji olarak USB-C portları gösterildi. Kararın 2024 yılından itibaren yürürlüğe girmesi kararlaştırıldı. Kararın gerekçesi ise daha az elektrik kablosuna ihtiyaç duyulması olarak belirtildi. Daha az güç kablosu kullanılarak çevrenin korunmasında değerli bir adım olarak gösterildi.

M3 işlemcili MacBook Pro’nun özellikleri nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu