Haber

ATA İttifakı Liderinden Kılıçdaroğlu’na destek

ATA İttifakı’nda yer alan Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için ‘Zafer Partisi adına konuşamam ama az da olsa Millet İttifakı’ndan yanayız’ dedi. fenalık’.

14 Mayıs seçimlerinde Sinan Oğan’ı cumhurbaşkanı adayı olarak gösteren ATA İttifakı bileşeni Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci varyantında desteklenmesinden yana olduklarını belirtti. cumhurbaşkanlığı seçimi.

Vecdet Öz, gazeteci Gürkan Hacır ile konuştu. Hacır, Oz’un “Birinci türden herkes dersini almış olmalı. Protesto oyları bizde toplandı. Zafer Partisi adına konuşamam ama ehven-i şer de olsa kalbimiz Millet İttifakından yana.dedi dedi.

Ümit Özdağ şartları açıkladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda ATA İttifakı ilkelerini kabul edecek adaya takviye vereceklerini söyledi. Sözcü’den İpek Özbey’e konuşan Özdağ, ilkelerini şöyle sıraladı:

‘Anayasa’ değiştirilmemeli, teklif bile edilmemeli… İlk dört unsurun korunmasını şart koşuyoruz. 66 sayı ile hiç oynanmasın kuralını uyguluyoruz. Unsur 66 ‘Türk milletinin tanımı’. Terör örgütleriyle mücadeleden vazgeçilmemesi, güçlendirilmesi gerektiğini ortaya koyuyoruz. Bugün devlette tarikat ve cemaatlerin kazandığı hareketlilik bizi çok rahatsız ediyor. Liyakatten vazgeçme… Bunu kural olarak koyduk. Mültecilerin anavatanlarına dönüş sürecinin yönetilmesini de kural haline getiriyoruz.”

habercameli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu