Haber

Aydın’da Şiddetli Yağmur ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

Aydın’da etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle bazı konut ve işyerleri sular altında kalırken, derelerin taşması nedeniyle yollar göle döndü. Grupların uzun uğraşları sonucunda kentte hayat normale döndü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Aydın için verdiği sağanak yağış uyarısı öğle saatlerinde gerçekleşti. Aydın Efeler ilçe merkezinde adeta bardak boşaldı. Fırtınanın da etkili olduğu bölgede yağmurla birlikte bazı ağaçlar devrildi. Binlerce öğrencinin YKS’ye girmesi nedeniyle şehir merkezindeki trafik yoğunluğu nedeniyle polis ekipleri herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için büyük çaba sarf etti.

Aydın Efeler ilçe merkezinin yanı sıra yağışlar sonucu yollar göle döndü. Aydın-Denizli Karayolu’nda yer yer su birikintileri nedeniyle trafik aksadı.

Bu sırada Aydın Kemer Mahallesi’nde bir sitenin bahçesine yıldırım düşmesi endişe ve paniğe neden oldu. Yıldırımın düştüğü hurma ağacında başlayan yangın, yağmurun da etkisiyle itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yaklaşık 2-3 saat süren yağmur ve fırtınanın sona ermesiyle hayat yeniden normale döndü. – AYDIN

elbistanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu