Haber

Bangladeş’te hükümet karşıtı protestolar: 2 ölü

Bangladeş’te üç gün süreceği açıklanan hükümet karşıtı protestoların ilk gününde polisle göstericiler arasında çıkan çatışmalarda 2 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Reuters’in haberine göre, Güney Asya ülkesi Bangladeş’in ana muhalefet partisi Bangladeş Ulusal Partisi (BNP), 29 Ekim Pazar günü parti taraftarları ile polis arasında çıkan ve bir polisin ölümüne neden olan çatışmalara tepki olarak üç gün geçirdi. memuru ve 100’den fazla kişinin yaralanması. Gün boyunca protestolar ve yolların kapatılması çağrısında bulundu. BNP, Başbakan Şeyh Hasina’nın istifasını ve seçimlerin planlandığı gibi Ocak ayında bir geçiş hükümetinin gözetiminde yapılmasını istiyor.

‘POLİSE AYRIMCILIK YAPMAMADAN ÖLDÜRME YETKİSİ VERİLMİŞTİR’

Ülkenin Kishoreganj bölgesinden bir polis yetkilisi, polisle göstericiler arasında çıkan çatışmalarda 2 aktivistin öldüğünü, 15’i polis olmak üzere onlarca kişinin yaralandığını söyledi. Polis yetkilisi, “(Protestocular) bize saldırdığında çatışmalar çıktı” iddiasında bulundu ancak iki kişinin nasıl öldüğüne ilişkin bilgi vermedi.

İsmini vermek istemeyen yetkili, “Durumu kontrol altına almak için plastik mermi kullanmak zorunda kaldık” dedi. BNP Genel Sekreteri Ruhul Kabir Rizvi, hükümetin rehberliğinde hareket ettiğini söylediği polisi kınadı. Rizvi, “Polisin vahşice öldürmesi korkakça. (Başbakan) Şeyh Hasina, demokrasiyi yeniden kurma hareketini durdurmak için polise ayrım gözetmeksizin öldürme yetkisi verdi.” dedi. (DIŞ HABER)

harranajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu