Haber

Belgrad Ormanı’nda çıkan orman yangınlarına karşı at ve köpek kontrolü

Belgrad Ormanı’nda çıkan orman yangınlarına karşı at ve köpek kontrolü

İSTANBUL – İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, artan hava sıcaklığının ardından yangın çıkmaması için Belgrad Ormanı’nda denetim gerçekleştirdi. Kontrol sırasında vatandaşlara orman yangınları konusunda bilgi verilerek, yangınların nasıl önleneceği konusunda bilgi alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Atlı Birlikleri ve KEM (Köpek Eğitim Merkezi) ekipleriyle birlikte, orman yangınlarını önlemek amacıyla Sarıyer Belgrad Ormanı’nda denetim gerçekleştirdi. Kontrol sırasında polis ekipleri at ve köpek gruplarıyla dolaşarak piknik yapan vatandaşlara bilgi verdi. Gruplar, orman yangınlarıyla ilgili bilgilendirici broşürler dağıtarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

“TOMA araçlarımız da her ormanda 7/24 çalışıyor”

Toplumla Güçlendirilmiş Şube Müdürlüğü Komiser Cihan Ateş, “Orman yangınlarına neden olan cam parçaları büyüteç görevi görerek orman yangınlarına neden oluyor. Biz de bu konuda vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Aynı zamanda TOMA araçlarımız da 7/24 görev başında. her ormanda tehlikeye karşı yeterli teçhizatla görev başındadır.” söz konusu.

Piknik yapan vatandaşlardan Veysel Seymen, “Denetimler harika, bir sıkıntı yok. Vatandaşlar olarak dikkatli olmamız gerekiyor. Çöpümüze, ateşimize, çakmağımıza dikkat etmemiz gerekiyor. İstiyorum” Denetimler devam etsin. Mangallar yakılmamalı, ormanlarımızı korumalıyız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu