Haber

Binlerce binanın yıkıldığı Malatya’da enkaz kaldırılırken boş meydanlar ortaya çıktı.

Binlerce binanın yıkıldığı Malatya’da enkaz kaldırılırken boş meydanlar ortaya çıktı.

MALATYA – Asrın afetinde binlerce binanın yıkıldığı Malatya’da, ağır hasarlı binaların yıkılıp enkazının kaldırılmasının ardından ortaya çıkan boş alanlar drone ile görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde en büyük yıkımlardan birinin yaşandığı illerden biri olan Malatya’da özellikle şehir merkezi harabeye döndü. Binlerce binanın yıkıldığı kent merkezi bölgesinde ağır hasarlı binaların yıkılmasıyla ortaya devasa boşluklar çıktı.

Yeni Cami’nin etrafındaki binlerce dönümlük arazi drone ile görüntülendi, boş alana dönüştü. Yine kent merkezinde yer alan Saray Mahallesi, Fuzuli Sokak, Niyazi Mısri Mahallesi, Turgut Temelli Caddesi gibi alanlarda yıkımların ardından molozların kaldırılmasıyla boş meydanlar ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde yıkılan Malatya Valiliği’nin enkazının kaldırılmasıyla birlikte şehrin en işlek merkezi olan bölge koca bir boş alana dönüştü. Depremin ardından ağır hasarlı 36 bin binanın yıkılacağı kentte yıkım çalışmaları sürerken, kent merkezindeki yerinde dönüşümün temelleri geçtiğimiz hafta Çere, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu