Haber

Bir Küçük Kapakla Kocaman Mutluluklara Vesile Oldular

İnegöl Belediyesi’nin 03 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında başlattığı mavi kapak toplama kampanyasına Hacer Salih Yıldız İlkokulu öğrencilerinden büyük bir takviye geldi. Özel ihtiyaçlı öğrencilere engelli aracı alınması için “Minik Kapaklardan Kocaman Mutluluklara” sloganıyla 14 poşet kapak topladılar.

İnegöl Belediyesi, 03 Aralık Dünya Engelliler Günü için “Bir Mavi Kapak, Bir Mutlu Hayat” sloganıyla kampanya başlattı. Bu kapsamda 5 özel ihtiyaçlı öğrenci için engelli aracı alınması hedeflenirken, kampanyaya Hacer Salih Yıldız İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerinden büyük takviye geldi. Kampanyayı duyarak kendi ortalarında organize olan 34 kişilik sınıf, Fatma Dilruba Karataş isimli öğrenci öncülüğünde öğretmenleri Ceyda Güllüler Ayar’ın da katkılarıyla okuldan, ailelerinin iş yerlerinden, komşularından mavi kapak toplamaya başladılar. “Minik Kapaklardan Kocaman Mutluluklara” sloganıyla öğrenciler 14 çöp poşeti mavi kapak toplamayı başardı.

Belediye Lideri Alper Taban, öğrencilerin bu başarılı çalışması sonrası bugün Hacer Salih Yıldız İlkokulunu ziyaret etti. Burada mavi kapak toplama serüvenlerini anlatan öğrenci Fatma Dilruba Karataş, “Arkadaşlarımla, babalarımızın iş yerlerinden, komşularımızdan, tanıdıklarımızdan birlik beraberlik içerisinde kapakları topladık. İnşallah özel gereksinimli arkadaşlarımıza umut olmuş oluruz” dedi.

Belediye Lideri Alper Taban ise “Tüm çocuklarımız, gençlerimiz bu hislerle benzeri şeyleri düşünüyor. Ben hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimizin her birine teşekkür ediyorum. Ömür içerisinde sıhhati bizler kadar düzgün olmayan vatandaşlarımız da var. Her yaştan vatandaşımız var bu durumda. Onlara biz birlikteyiz, beraberiz, sizlerin bizden bizim sizlerden farkımız yok demek ismine, sizlerin de hayat şartlarınızı bizler üzere hale getirmek için bizler de uğraş edeceğiz diyoruz. Bu noktada kentimizin makul bölgelerinde mavi kapakların atılarak biriktirileceği alanlar oluşturduk. Bilhassa oralarda birikenleri de alarak karşılığında otomatik engelli araçları temin ediyoruz ve vatandaşlarımıza teslim ediyoruz” diye konuştu.

5 engelli öğrenciye umut olacak kampanyadan da kelam eden Lider Taban, “Önümüzde 03 Aralık Dünya Engelliler Günü var. Bu vesileyle sizlerin mavi kapak desteği kampanyamız kapsamında çok hızlı bir şekilde karşılık bulacak. Aynı zamanda plastik atıklar doğada yüzyıllar boyunca kalıyor ve çevre kirliliği de oluşturuyor. Bu farkındalıklarla çevreyi kirleten plastikleri de doğru şekilde bertaraf etmiş oluyoruz. Temiz bir çevre elde etmiş oluyoruz” tabirlerinde bulundu.

Ziyaret sırasında toplanan mavi kapaklar da teslim edildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu