Ekonomi

BOTAŞ’tan “Kapalı Çarşı” açıklaması

BOTAŞ, “Kapalıçarşı’da dövizle işlem görüyor” haberi üzerine yaptığı açıklamada, iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

Boru Sınırları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Kapalıçarşı’dan şirket adına döviz ticareti yapıldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, ülkenin doğal gaz ihtiyacının karşılanmasında ana tedarikçinin BOTAŞ olduğu belirtildi.

Açıklamada, itibarını zedeleyen asılsız iddialara karşı BOTAŞ’ın yasal haklarının saklı olduğu belirtildi.

“Söz konusu haber ve içerikte iddia edildiği üzere BOTAŞ’ın Kapalıçarşı’da gelişigüzel bir döviz alım-satım işlemi bulunmamaktadır. Ayrıca haberde bahsedilen görsellerle Kurumumuzun ve hiçbir çalışanımızın ilgisi bulunmamaktadır.

2014 yılından itibaren Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası ile imzalanan protokol kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı ve TCMB ile tam uyum içerisinde kamu bankaları ve yetkili mali kuruluşlar aracılığıyla Kurumumuz gerekli döviz ihtiyacını karşılamaktadır. Türkiye Cumhuriyet Bankası (TCMB).

Ayrıca biliyorsunuz gaz tedarikçilerimizden biri olan Rusya’ya aldığı doğalgazın parası ödeniyor. Söz konusu haberde iddia edildiği gibi 20 milyar dolarlık ödenmemiş doğal gaz borcumuz olduğu haberi ise gerçeklikten uzaktır. Rusya’ya olan doğal gaz yükümlülüklerimiz, yapılan anlaşmalar doğrultusunda zamanında yerine getirilmektedir.”

malkaraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu