Haber

Bungie, dolandırıcılara karşı açılan başka bir davada 4 milyon dolar kazandı

Kader 2Lightfall’ın 28 Şubat’ta çıkacak yeni DLC’sinden sadece birkaç gün önce, geliştirici grubu Bungie, hile satıcısı AimJunkies’e açtığı davada 4,3 milyon dolar kazandı.

BUNGIE, BİR HİLE VAKASINDAN 4 MİLYON DOLAR KAZANDI

Dolandırıcılığa karşı hukuk mücadelesi yaklaşık iki yıldır devam ediyor. Bungie, ilk olarak Nisan 2021’de AimJunkies’e karşı bir dava açtı ve hile satıcısı AimJunkies’in hile yaparak telif hakkı maddelerini ihlal ettiğini söyledi.

Yabancı basına göre, dava ilk olarak Mayıs 2021’de bir ABD Bölge Mahkemesi Yargıcının telif hakkı ihlalini kanıtlamak için yeterli kanıt olmadığını söylemesinin ardından reddedildi. Bungie, sadece haftalar sonra yeni bir dava açtı.

Bungie’nin geçen hafta başka bir hile satıcısı olan LaviCheats’e karşı 6.7 milyon dolarlık dava açmasının ardından AimJunkies’a açtığı dava. 4.396.222dolar kazandı.

Kamuoyuna açıklanan mahkeme tutanaklarında şu ifadelere yer verildi:

Yargıç Cox, Davalıları tüm Tahkim Argümanlarında sorumlu tuttu, tazminat ve ihtiyati tedbir kararı verdi. Makul avukatlık ücretlerinin ve uygun ihtiyati tedbir dilinin daha fazla sunulmasının ardından Yargıç Cox, Nihai Kararını 1 Şubat 2023’te verdi ve Bungie’nin talep ettiği kararı verdi. Fiyatlar ve maliyetler ile ayrıca 31 Ocak 2023 tarihli Daimi Tedbir kararı. Bkz. Rava Decl., Exs. A, B. Davalıların Bungie’ye borçlu olduğu toplam karar tutarı 4.396.222 $’dır. Tahkim kararı ve tedbir kararı iptal edilmemiş, değiştirilmemiş veya düzeltilmemiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu