Haber

CHP Lideri Özel’den İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e “Eskişehir” yanıtı: Bizimle kavga etmek istiyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Eskişehir’de UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in TBMM Grup Toplantısı’nda kullandığı çok ilginç bir konuşma yaptı. AK Parti bize olan inancın ötesine geçiyor.” Bu sözlerinize yanıt verdi. Özel, “Bu konuşmaya gerçekten çok şaşırdım. İki olasılık var. “Bunlardan biri Sayın Cumhurbaşkanımızın ciddi şekilde yanıltılmış olmasıdır. İkincisi, Başkan bizimle kavga etmek istiyor. Benim kavga etmeyeceğim, bunun kimseye bir faydası yok. ‘Saray bize geçmişte birlikte olduklarımızı gösteriyor’ derken, Eskişehir’de İYİ Parti’den seçilip AK Parti’ye transfer edilen irade hırsızından bahsediyorum” dedi.

CHP Lideri Özel, Atatürkçü Fikir Derneği Cem Eren Kültür Merkezi açılışı ve Prof. Dr. Muammer Aksoy’u anma törenine vardığında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özel, Eskişehir’de yaptığı konuşmada, “İYİ Parti’den milletvekili seçilen kişinin AK Parti’ye katılmasını” eleştirdiğini belirterek, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in kendisi hakkında yaptığı eleştirilere yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel

“MERAL AKŞENER BİZİMLE SAVAŞMAK İSTİYOR”

Özel, basına yaptığı açıklamada, “Ben bu konuşmaya gerçekten çok şaşırdım. İki ihtimal var. Biri Sayın Genel Başkanımız ciddi şekilde yanıltılmış. İkincisi Başkan bizimle kavga etmek istiyor. Ben de savaşacağım” dedi. kavga etmenin kimseye faydası yok, bir kez daha söylüyorum, “Muhalefete karşı çıkmakta hiçbir çıkarımız yok” dedim.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel

“ESKİŞEHİR’DEKİ AK PARTİ ADAYINI DEDİYORUM”

Eskişehir’le ilgili söylediklerini açıklayan Özel, “‘Saray, geçmişte birlikte olduğumuz kişilere bazı fırsatlar yaratarak sunuyor’ derken, AK Parti’nin Eskişehir’deki adayını kastetmiştim. İrade hırsızından bahsediyorum. İyij partisinden seçilen ve AK partisine transfer olan. “Bay Kemal’a veya başka birine sormam gerekmiyor. Meral Hanım’ın, kendisinin ve partisinin konuştuğu konulardaki onuruna ve ferasetine bizzat kefilim. Bu konuyla ilgili hiçbir şey yok. Mesele benim açımdan bir yanlış anlaşılmanın düzeltilmesiyle ilgili.” dedi.

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’ndaki konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, CHP Lideri Özel’in sözlerine tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

Özgür Özel’in, UYGUN Partisi’nin Eskişehir’de AK Parti ile “garip işlemler” yaptığını ima ederek “çok ciddi bir iftira attığını” belirten Akşener, “Sayın Özel’e sesleniyorum; Buna cevap vermek zorundasınız sayın başkan. Bilmiyor olabilirim, 2017.” ‘Hayır’ oyu için kampanya hazırladık ama partimiz yok. Eski Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu’na sorun, Meral Akşener ve arkadaşlarına CHP 1 liralık yardım yaptı mı? Cevabın ‘hayır’ olduğunu biliyorum. “Sonra partimizi kurduk, nelerle karşı karşıya olduğumuzu herkes biliyor. Sayın Kılıçdaroğlu’nun liderliğini yaptığı CHP ve onun komutası altındaki belediyeler o dönemde bize bir kuruş bile maddi yardım sağladı mı? Sayın Kılıçdaroğlu, bunun cevabını vermek zorundasınız. Bu konunun peşini bırakmayacağım.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu