Haber

Çinli otomobil üreticisi Geely, yeni elektrikli araç modelini İsrail’de tanıttı

Çinli otomobil üreticisi geeley, Çarşamba İsrailElektrikli araç modeli Geometry C’nin yeni versiyonu resmi olarak tanıtıldı.

İsrail 2022 yılında elektrikli araç satışlarında zirveye ulaşan selefine kıyasla yeni versiyon, yeniden tasarlanmış bir dış görünüme ve modernize edilmiş bir bataryaya sahip. Aracın menzili bir önceki versiyona göre 25 kilometre artışla 485 kilometreye ulaşıyor.

SES 1 (İbranice): DİKLA BAREL, Müşteri:

“Bugün yeni Geely modelini almaya geldim. Kapasitesi ve donanım seviyesi ile ihtiyacımı karşılayan harika bir araba. Annem de çok beğendi. Bu daha lüks model ile 480 kilometrelik Eilat şehrine ulaşmak mümkün. (tek bir şarjla).”

SES 2 (İngilizce): RONEN YABLON, Geely İsrail CEO’su:

“Elektrikli araçlar İsrail için mükemmel bir çözüm. Bugün İsrail’de 2023 yılında her altı arabadan birinin elektrikli olacağı biliniyor. Bu nedenle, (İsrail elektrikli araç pazarındaki) potansiyel her yıl katlanarak artıyor. Önümüzdeki yıllarda da artarak devam etmesini bekliyoruz. İsrail’in “Artık daha fazla marka ve daha fazla şarj altyapısı var. Yani başta Geely olmak üzere elektrikli araçların geleceği çok parlak. Herkes elektrikli araçlara geçmek istiyor. Tamamen farklı bir konumdayız ve çok parlak bir gelecek bizi bekliyor.” İsrail’deki Geely markası.”

Doğu Çin’deki Hangzhou merkezli bir otomobil üreticisi olan Geely, 2021’in sonlarında kompakt crossover modeli Geometry C ile İsrail pazarına girdi ve kısa sürede ülkedeki en tanınmış elektrikli araç markalarından biri haline geldi.

xinhua Haberler Teşkilat muhabirleri Tel Aviv’den bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Araba

haberdogankent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu