Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ‘Okuyucu Semineri’ kapanış programına katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Okuyucu Semineri” kapanış programına katıldı

ANKARA – Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, hafız, Kur’an ve ezan yarışlarında dereceye giren 41 öğrencinin katıldığı “Okuyucu Semineri”nin kapanış programına katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Okuma Kurulu Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Hafızlık, Kur’an-ı Kerim ve ezan okuma yarışmalarında dereceye giren 41 öğrencinin katıldığı “Okuyucu Semineri”nin kapanış programı gerçekleştirildi.

Fatih İlçe Müftülüğü Konferans Salonu’ndaki programda konuşan Önder Erbaş, yarışmalarda başarılı olan öğrencilerin ileride Diyanet İşleri Başkanlığı’nın önemli alanlarında görev alabileceklerini söyledi.

“Gençlerimizi Kuran’ı daha iyi okumaya yönlendirirsek hepimiz faydalanırız”

Başkan Erbaş, programa büyük önem verdiğini belirterek, “İmam-Hatip liselerindeki çocuklarımızı ve gençlerimizi keşfedip onlara Kur’an-ı Kerim’i daha iyi okumaları, musikileri daha iyi icra etmeleri için rehberlik edersek hepimiz kazançlı çıkarız. Ülkemizde 2 milyona yakın imam-hatip öğrencimiz var. Her biri bizim için çok değerli.”

“Bu, Allah katında en makbul yarışmadır”

İleride gençlerin Kuran’ı en güzel şekilde okuyup dini musiki icra etmelerinin daha faydalı olacağının altını çizen Başkan Erbaş, “Her yıl imam-hatip liseleri arasında güzel Kuran okuma yarışmaları yapılıyor. Buradaki yarış Kuran’ı daha keyifli hale getirmek için yapılıyorsa Allah katında en makbul olan yarış budur.” dedi.

Ayrıca programda seminere katılan öğrenciler ilahiler söylediler. Programa Mushaf İnceleme ve Okuma Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Hasan Güçlü, İstanbul İl Müftüsü Safi Arpagus ve Milli Eğitim Bakanlığı üst düzey yöneticileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu