Haber

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı’ndan Basın Dayanışma Günü Mesajı

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü dolayısıyla yönetim kurulu adına açıklama yaptı.

24 Temmuz’un basında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olduğunu hatırlatan Özsoy, mesajında ​​şunları söyledi:

“24 Temmuz 1908’de gazeteler ilk kez teftişsiz çıktı ve aradan 115 yıl geçti. Türk basını dün olduğu gibi bugün de çözüm bekleyen onlarca soruna rağmen sorumlu duruşunu sürdürüyor. 104. yılını kutladığımız 23 Temmuz Erzurum Kongresi’nin toplantısını Albayrak Gazetesi ve yazı işleri ekibi yönetti ve kongreye Türkiye’nin farklı bölgelerinden çok sayıda gazeteci katıldı. Geçmişten günümüze gazeteciler görevlerini her zaman yerine getirdiler. ulusal ve ahlaki konularla ilgili görevler.

Sektördeki basın özgürlüğü ve mesleki sorunların demokratik hukuk sistemi içinde çözüleceğine inanıyoruz. Özellikle Gazetecilik Meslek Kanunu’nun günümüz kurallarına göre güncellenmesini, meslektaşlarımızın ve basın kuruluşlarının sorunlarının irdelenmesini talep ediyoruz.

Zorluklarımız kadar sorumluluklarımızın da olduğunun bilincindeyiz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmak bizim sorumluluğumuzdur.

Bu vesileyle, tüm olumsuzluklara rağmen görevini özveri ve görev bilinciyle yürüten meslektaşlarımızın Basın Dayanışma Günü’nü kutluyor, görev başında şehit olan tüm şehitlerimizin ve meslektaşlarımızın aziz hatıraları önünde eğiliyor, rahmetle anıyor, tüm meslektaşlarımıza sağlık ve esenlikler diliyoruz.” – ERZURUM

habercal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu