Teknoloji

Fiat Linea 2024 Modeli Yeni Egea’nın yerini alacak!

Otomobil sektörünün değerli isimlerinden Fiat’ın Egea’nın yerini alacağı modelin ise 2024 model Fiat Linea olacağı söyleniyor. İşte tüm ayrıntılar.

Bilindiği gibi Linea, Egea’dan önce Türkiye pazarındaki modellerden biriydi. Egea’nın gelişiyle Linea’nın gelişi kesintiye uğradı. Şimdi aynı durum Egea modeli için de geçerli.

Bildiğiniz gibi Fiat genel olarak otomobillere yeni gövde üreten bir firma değildi. Baktığımızda Fiat’ın yıllar içerisinde Siena, Albea, Linea, Egea gibi isim değişikliklerine uğradığını görüyoruz.

Yani Fiat sadece şasiyi değiştirmedi. Genel olarak isim de değişecek. Ancak bu sefer yeni bir isim yerine Türkiye’de oldukça popüler olan Linea ismi yeniden kullanılarak yollara getirilecek.

Yeni Linea aslında bir süredir Avrupa’da satışa sunuluyor. Elbette bu Fiat modeli Avrupa’nın farklı ülkelerinde farklı isimler altında satılıyor. Linea ismi bazı bölgelerde olduğu gibi Türkiye’de de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bazı ülkelerde Linea ismi yerine Cronos ismi tercih edilmektedir. Fiat Linea’nın yeni şasisinin üç farklı motor seçeneğiyle Türkiye’ye geleceği söyleniyor. Bu motorlardan ikisinin yakıtlı, birinin ise hibrit olacağı biliniyor.

Fiat Linea’ya Tarih Yok!

Türkiye’de oldukça popüler olan multijet motor serisinde artık yolun sonuna gelinmiş gibi görünüyor.

Dipnot olarak şunu da belirtmekte yarar var. Yeni şasi Linea’nın Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı konusunda şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

Bu içerikteki bilgilerin sosyal medyadaki söylentilerden derlendiğini belirtmeliyiz. O halde şimdi Fiat’tan resmi bir açıklama olmadığını ilgililere söyleyelim.

finikehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu