Haber

Fikret Öztürk, Bodrumspor başkanlığına seçildi

Trendyol 1. Lig gruplarından Bodrumspor’un başkanlığına Fikret Öztürk seçildi.

Bodrumspor Yönetim Kurulu toplantısının ardından başkanlığa seçilen Öztürk, Ortakent’teki golf kulübünde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Dernek Lideri İşte Karakaya ile basın toplantısı düzenledi.

Başkan Öztürk, eski lider İş Karakaya’ya katkılarından ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Öztürk, Bodrumspor için 3 yılda 16 milyon Euro harcadıklarını söyledi.

Yapılan tüm harcamaların kuruşuna kadar resmi kayıtlarda tutulduğunu belirten Öztürk, “Hiçbir futbolcunun alacağı yoktur. Maaş ve primler zamanında ödenmektedir. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Bodrumspor’u kendi şirketimizden farklı tutmayacağız.” söz konusu.

Bodrumspor’un yüzde 80 hissesinin kendi şirketine ait olduğunu kaydeden Öztürk, “Bugün sıfır borcu olan futbolcuları teslim etmeye hazırız. Bodrumspor’un bulunduğu yerden geri kalmaması için elimizden geleni yapacağız. Yılın 10 ayı Bodrum’da yaşıyorum. Bodrum’u çok seviyorum. Emekliliğimi burada ona göre ayarladım. Bodrumspor’u Bodrum’a yakışır bir duruma getirmek istiyoruz. Barcelona’nın güçlü olmasını istiyoruz. Bodrumspor’un güçlü olmasını istiyoruz.” dedi.

2011 yılında yönetime geldiklerini vurgulayan eski Cumhurbaşkanı Rıza Karakaya, 12 yıldır yıprandığını ve yorulduğunu kaydetti.

Aynı enerjiyi bulamadığı için başkanlıktan ayrılma kararı aldığını anlatan Karakaya, “Derneğin 50 milyonluk bir bütçesi yok. Dernek bunu getiremez ama belediye devreye girerse bu işler daha kolay olur. Başkanım sağolsun ve bu formda olursa kulüp halktan kopmaz.” ifadelerini kullandı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da Bodrumspor’un 2022-2023 sezonunu başarıyla tamamladığını belirtti.

Takımın Süper Lig’den final oynayarak köşeden döndüğüne işaret eden Aras, “Önümüzdeki yıl bire bir gollerle çalışmalarına devam edecek. Bu toplantımızın amacı yönetim kurulundan ve belediye başkanından kadromuzun hedeflerini dinlemek ve mevcut süreci kamuoyu ile paylaşmaktır.” dedi.

kozakliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu