Haber

Gönüllü öğretmenler, öğrencileri çadır sınıflarda sınavlara hazırlıyor

Gönüllü öğretmenler, öğrencileri çadır sınıflarda sınava hazırlıyor

HATAY Depremden etkilenen Hatay’ın Samandağ ilçesinde gönüllü öğretmenler, kurdukları çadır sınıflarda Liselere Giriş Sistemi ve Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilere eğitim altlığı sağlıyor.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremler 11 ili derinden etkiledi. En çok etkilenen yerlerin ortasında yer alan Hatay’da devlet ve halkın iş birliği ile yaralar sarılmaya devam ediyor. Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir yanda sahada çalışmalar devam ederken, diğer yanda kurumlardan gönüllülere kadar herkes başka bir çalışma yapıyor. İlçede yaşayan eğitimciler de merkeze gelerek “Hatay Deprem Mağduru Gönüllü Öğretmenler Dayanışma” adlı bir küme oluşturdu. Kendi imkanları ve hayırseverlerin desteğiyle ilçe merkezinde 4 çadır sınıf oluşturan gönüllüler, 240 genci LGS sınavına ve YKS’ye hazırlamaya başladı.

Gönüllü öğretmenlerden Uzman Buyruk, “Burada istekli öğretmenlerden oluşan bir topluluk oluşturduk, çoğunluğu sınava hazırlanan öğrenciler. Biz istekli öğretmenler olarak burada sınava hazırlanan öğrenciler için her şeyi yapıyoruz. Gönüllülerin hepsi ve yardımcılar ihtiyaçlarımızı buraya ulaştırmaya çalışıyorlar.Şu anda 4 aktif çadır kurduk.Şu anda iyi durumdayız ve kurulacak 2 çadırımız daha var.Orta gelirli 450 kişilik yerimiz olacak. her şekilde öğrencilerimizin yanında olmaya çalışın.Biraz zor kurallarla çalışıyorlar ama hepsi istekli ve çalışkan öğrenciler, çok iyi yerlere gelecek olanlar da var.Biz hepsiyle eşit bir şekilde ilgilenmeye çalışıyoruz. yapacaklarına inanıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu