Ekonomi

İDMİB, AFAD’a 5 TIR’lık kışlık ayakkabı, bot ve kışlık kıyafet teslim etti

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) gereğince 5 tır, yaklaşık 40 bin çift kışlık ayakkabı ve bot, sarsıntı bölgesine teslim edilmek üzere Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’na (AFAD) teslim edildi.

Sendikadan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen İDMİB Yönetim Kurulu Başkanı İtimat Karaca, kış şartlarının ağır geçmesi nedeniyle bölgede her türlü kışlık kıyafet ihtiyacına dikkat çekti.

Karaca, “Dernek olarak deprem haberini aldığımız ilk andan itibaren bölgemizde faaliyet gösteren dernek ve vakıflarımızın yöneticileri ve yönetim kurulu üyelerimizle temasa geçtik. ‘Yardımları bölgeye nasıl ulaştırabiliriz? en hızlı yol?’ Plan yaptık.İlk etapta 40 bin çift kışlık ayakkabı, bot ve kışlık kıyafet göndermek için harekete geçtik. Bunun için iş insanlarımız adeta seferber oldu. 2 günde 40 bin çift ayakkabı ve 2 bin 500 kışlık mont 5 TIR’ı dolduran , AFAD’a teslim edildi.İfadelere teslim ettik.

Böyle bir dönemde devletin, milletin, iş dünyasının ve sivil toplum kuruluşlarının birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Karaca, şunları kaydetti:

“Biz de bu anlayışla hareket ediyoruz ve bölgedeki vatandaşlarımıza daha fazla yardımcı olmak istiyoruz. Yardımların ilk etabını tamamladık. Şimdi ikinci etaba geçiyoruz. Birkaç gün içinde 60 bin çift kışlık ayakkabı ve 2 bin 500 kişilik bot ve kışlık mont da sarsıntı bölgesine götürülecek.” ye teslim etmek istiyoruz. Hem kendi sektörümüzden hem de diğer sektörlerden birçok firma yanımızda. “Başka ne yapabiliriz?” “Elimizden geldiği kadar dayanak olmaya çalışıyoruz. Toplamda 60 bin çift daha kışlık ayakkabı ve bot, 100 bin çiftin üzerinde ayakkabı ve botu deprem bölgesine göndermeyi hedefliyoruz. Devletimizden talep gelmesi durumunda elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.” “Bu süreçte sektörel dernek ve vakıflarımızla tam bir iş birliği ve uyum içinde çalıştık. Üretici/ihracatçı firmalarımızın hepsi yardım kampanyamıza katıldı. Depremin yaralarını hep birlikte saracağız. Allah milletimize yaşatmasın” yine böyle acılar.”

dogansehir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu