Haber

İstanbul Valiliği Sokak Hayvanları İçin Talimat Verdi

İstanbul Valiliği; Kaymakamlıklar, il ve ilçe belediyeleri ile ilçe tarım ve orman müdürlüklerine gönderdiği yazıda, sokak hayvanlarının rehabilitasyon merkezlerine götürülerek kısırlaştırılarak tedavi edilmesi ve eski sağlığına kavuşunca alındığı yere geri gönderilmesi talimatını verdi. sağlık.

Valilikten yapılan açıklamada, Valiliğin İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 39 kaymakamlık ve ilçe belediyeleri ile ilçe tarım ve orman müdürlüklerine 4 Temmuz 2023 tarihinde gönderdiği yazıda Hayvanları Koruma Kanunu’nun yürürlükten kaldırıldığı belirtildi. gereklerine uygun olarak uygulanmasını talep etmektedir.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kanun, sahipsiz hayvanların bulundukları yerlerden alınmasını, toplanmalarını, rehabilitasyon merkezlerine götürülmelerini, kısırlaştırılmalarını ve tedavi edilmelerini, tedavilerinin ardından bir süre takip edilmelerini ve iyileştiklerinin tespit edilmesinin ardından alındıkları yere geri gönderilmelerini zorunlu kılmaktadır. İlgili maddede ilgili birimlerin bu Kanuna göre işletilmesi talebi yer almaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu