Haber

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Buğra Kavuncu: ‘Ekrem İmamoğlu’na karşı aday olmak doğru bir cümle değil’

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Buğra Kavuncu, “Ekrem İmamoğlu’na karşı aday olmak doğru bir cümle değil. Sonuçta başka adaylar da var. Murat Kurum’a ve diğer siyasi partilerden adaylara adaylık. Bu bir siyasi rekabet.”

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, seçim kampanyasının ilk gününde Fatih’teydi. Kavuncu sabah namazını Fatih Camisi’nde kıldı. Daha sonra yerel esnafı ziyaret etti. Kavuncu, seçim kampanyası kapsamında Sahaflar Çarşısını ziyaret ederek esnafla sohbet etti, mağazaları gezdi. Kavuncu, basın mensuplarının sorularını yanıtlamaya hazırlanırken bir vatandaş, “Oyları bölüyorsunuz ama oylar Tayyip Erdoğan’a gidecek” diyerek tepki gösterdi. Kavuncu vatandaşa, “Tercih sizin.” Daha sonra Sultanahmet Meydanı’nda gazetecilere açıklamalarda bulunan Kavuncu, “3 veya 4 Şubat’ta bir sunum yapacağız. ‘İstanbul’un kronik sorunlarına nasıl bir yaklaşımla yaklaşacağız, nasıl bir çözüm getireceğiz? belediye mi?’ Bütün bunları kamuoyuyla ve seçmenlerimizle paylaşacağız. Siyasi rekabette millet için.” “Bolluk ve iyilik var. Bir önceki seçimde kime oy vermiş olursa olsun seçmenlerimizin oyunu talep ediyoruz. Sonuçta önemli olan sandık ve milletimizin iradesidir.”

“GEÇMİŞ SEÇİMLERDE KİME OY VERMİŞ OLSUN SEÇMENLERİMİZİN OYLARINI TALEP EDİYORUZ”

Gazetecilerin eski ittifak ortağı İmamoğlu’na rakip olma yönündeki sorusunu yanıtlayan Kavuncu, “Ekrem İmamoğlu’na karşı aday olmak doğru bir cümle değil. Sonuçta başka adaylar da var. Murat Kurum’a adaylık ve diğer siyasi partilerden adaylar var” dedi. Bu bir siyasi rekabettir. Tabii ki 2019’da da ittifak yaptık. Sayın İmamoğlu Millet İttifakının adayıydı. Seçildiği zaman ve sonrasında da elimizden gelen desteği verdik. Bu siyasi bir yarıştır. Kimseye kırgınlığımız, tepkimiz, düşmanlığımız yok.Daha güzel bir İstanbul için mücadele ediyoruz.İstanbul’u çok daha iyi yöneteceğimizi iddia ediyoruz.Aslında bu tezimiz yoksa bu işin bir anlamı yok. Böyle bir adaylık. Evet doğru, biz İstanbul’u Murat Kurum’dan, Ekrem İmamoğlu’ndan ve diğer adaylardan istiyoruz. Daha iyi yönetecek kapasitemiz, bilgimiz ve tecrübemiz var. Bu iddiada bulunmak bizim en doğal hakkımızdır. Bu şu anlama gelmez: biz herkese karşıyız. Sabahtan beri seçmenlerimizle konuşuyoruz. Bir önceki seçimde kime oy vermiş olursa olsun seçmenlerimizden oy istiyoruz. Sonuçta önemli olan sandık ve milletimizin iradesidir. “Bir önceki seçimde kime oy vermiş olursa olsun seçmenlerimizden oy talep ediyoruz” dedi.

“HİÇBİR PARTİNİN TAMAMLAYICISI DEĞİLİZ”

Kavuncu, “Kimsenin adaylığını baltalamak, kimsenin kazanmasını sağlamak gibi bir düşüncemiz ve niyetimiz yok. GÜZEL Partisi siyasi bir partidir. DÜZGÜN partisinin adına ne dersen de, bu milletin önüne yeni bir alternatif koymak istemiştir. Türkiye ilk kurulduğu gün “25-30 yıldır bizi bu anlamsız tartışmaların içine soktular. Bu ülkeyi bundan kurtaracağız. Sadece milleti ön planda tutan, yepyeni, parlak bir alternatifi ortaya koyacağız. Buradan bir kez daha sesleniyorum; Bizi partizanlıkla suçlayanlar ne kadar dürüst, ne kadar doğru ve ne kadar haklı? Bu ülke, bu millet bu kadar dik olabileceğini görüyor. Kimsenin ya da birinin siyasi hayatını ayakta tutmakla yükümlü bir partinin destekçisi değiliz. Hiçbir partinin tamamlayıcısı değiliz. Biz Hak Partisiyiz. İktidar nimetimiz yok, belediyelerimiz yok ama buna rağmen bu millet bizi destekliyor. 6 yıldır büyük saygı görüyor. 5 buçuk milyon vatandaşın oyunu aldık. Millet dedi ki, ‘Türkiye’nin sana ihtiyacı var.’ Bu asil milletimizin verdiği yetki ve sorumluluğu sonuna kadar taşıyacağız. Bu nedenle sırtımıza binecek her türlü yükü biz taşıyacağız. Bu partinin ayakta kalması Türkiye’nin yararınadır. Bu inançla mücadelemize devam ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu