Teknoloji

Mark Zuckerberg, Yapay Zeka İçin Yeni Bir Ekip Kuruyor

Dünyanın en bilinen çevrimiçi fotoğraf ve görsel paylaşım platformu Instagram, bir süre önce” Yayın Kanalı” adlı yeni bir özellik duyurmuştu . Telegram’daki “Kanallar”a benzeyen bu özellik, duyuru yapan kişilere odaklanıyordu. Özelliği en aktif kullanan kişi şüphesiz ki Mark Zuckerberg oldu. Zuckerberg, platformlarına getireceği yeni özellikleri Broadcast Channel üzerinden paylaşıyor.

Zuckerberg’in son açıklamalarına baktığımızda, yeni bir birim kurulduğunu görüyoruz. Bu yeni birim; Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp için yapay zeka araçları geliştirmeye çalışacak. ” Gerçek anlamda fütüristik deneyimlere geçmeden önce yapacak çok işimiz var.Mark Zuckerberg, “Bunu yaptığınız için teşekkür ederim. heyecanlı olduğunu söyledi.

Meta’nın yapay zeka araçlarının kapsamı şimdiden belli oldu!

Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamaya baktığımızda yapay zeka araçları kullanım amaçlarına göre şekillenecektir. Görürüz. Bu içerikte; WhatsApp ve Messenger için metin odaklı araçlar oluşturulacak. Muhtemelen ChatGPT gibi araçlarla karşılaşacağız . Instagram cephesinde ise orijinal filtreler ve reklam formatlarından bahsediliyor. Muhtemelen bir gün Dall-E ve Midjourney gibi benzer yapay zeka araçlarını Instagram’da da görmeye başlayacağız.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır. Mark Zuckerberg ve kurduğu ekip yeni başladı . Yani gelişmiş yapay zeka araçlarını Instagram, WhatsApp, Messenger ve Facebook’ta görmek en azından kısa vadede mümkün değil. Aslında Zuckerberg de bu bahiste ultra. hırslı değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu