Haber

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER, TERÖR SALDIRISININ OLDUĞU NOKTAYA KARANFİL BIRAKTI

ULUSAL Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının yaşandığı noktaya gelerek, hayatını kaybedenler anısına karanfil bıraktı. Bakan Özer, burada yaptığı konuşmada “Bizleri bu terör saldırıları yıldıramayacak. Biz yeniden birlik ve beraberliğimizi çok daha güçlü bir şekilde inşa ederek, dimdik, ayakta yolculuğumuza devam edeceğiz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, beraberindeki heyetle birlikte, saat 17.05’te İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının yaşandığı noktada kurulan platformu ziyaret etti. Bakan Özer ve Vali Yerlikaya ölenlerin anısına karanfil bıraktı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, terör saldırısında ölenlerden 3’ünün eğitim topluluğundan olduğunu tabir ederek şöyle konuştu:

“Hafta sonu acı bir terör akınıyla sarsıldık. 6 canımızı kaybettik, 81 yaralımız var. Tüm hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak da başka bir acı yaşadık. 6 şehidimizin 3 tanesi ulusal eğitim topluluğumuzdan. Bir tanesi, Dilek öğretmenimiz; 41 yaşında. Bir başkası Dilek öğretmenimizin 15 yaşındaki kızı Yağmur. Bir oburu de 9 yaşındaki Ecrin çocuğumuz. Maalesef bu terör saldırısı nedeniyle ortamızdan ayrıldılar. Terörü lanetle kınıyoruz. Sayın İçişleri Bakanımızın açıkladığı üzere; iletisi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti, aziz milletiyle birlikte bu kutlu yürüyüşüne, Türkiye yüzyılını ilmek ilmek okumayla ilgili kararlı yürüyüşüne devam edecek. Bizleri bu terör taarruzları yıldırmayacak. Biz tekrar birlik ve beraberliğimizi çok daha güçlü bir formda inşa ederek dimdik, ayakta seyahatimize devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti yalnızca kendi vatandaşları için değil, tüm dünyadaki mazlum vatandaşlar için de çok kritik bir ülke. Onun için, eskisinden olduğundan çok daha fazla çalışarak, yaralarımızı süratli bir biçimde sararak, memleketimize, milletimize umut olmaya devam edeceğiz. Hepimizin başı sağ olsun, eğitim topluluğumuzun başı sağ olsun”

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu