Haber

Nuriler kimlerdir? Nurişler çetesi kimdir, nerelidir? Nuri Ergin davasına ne oldu?

Nurişler çetesi kimdir ve Nurişler çetesi kimdir, nerelidir? Halk arasında ‘Nurişler’ veya ‘Karagümrük Çetesi’ olarak bilinen, Nuri Ergin Kabahat örgütü davasının görülmesine devam edildi. Nuriler kimlerdir? Nurişler çetesi kimdir, nerelidir? sorularına yanıt arıyor. Nuriler kimlerdir? Nurişler çetesi kimdir, nerelidir? Detaylar burada…

NURISLER KİMDİR?

“Nurişler” çetesi olarak bilinen suç örgütü hakkındaki davanın duruşması görüldü. Mahkemede kendini savunan örgüt başkanı Nuri Ergin“Ben ana rahminden suçlu doğmadım. Oğlum Anıl Ergin’in başına 1 milyon dolar koydular. Buradan onlara sesleniyorum. Öldürün değil, başına taş kesin” dedi. ve bunu yapanların nüfus kayıtlarından bir kişiyi sağ bırakırsak, Allah beni kulluğundan çıkarır.”

NURİŞLER ÇETESİ NERELİ?

Halk arasında ‘Nurişler’ veya ‘Karagümrük Çetesi’ olarak bilinen, Nuri Ergin ‘ nin suç örgütü davasının görülmesine devam edildi. Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu 2 sanık hazır bulunurken, tutuklu diğer 4 sanık tutuldukları cezaevinden SEGBİS sistemi ile bağlandı.

Duruşmada konuşma yapan tutuklu sanık Nuri Ergin Hakkında neden dava açıldığını bilmediğini söyleyerek, “Bana gönderilen iddianamedeki suçlamaları okuyorum inanın gülüyorum. İşlediğim suçların hiçbirini inkar etmedim. Şahıs” dedi. oğlumu vuran öldürüldü. Emri ben verdim. Ondan sonra 15 yıl hiçbir harekete karışmadım. Bu nasıl bir örgüt ki son 15 yıldır hiçbir olaya karışmadı.” Ben, neden evimi 470.000’e sattım. Kazı ve kazıdan elde ettiğim malımı tırnaklarımla satarak cezaevinde geçimimi sağlıyorum.” dedi.

NURİ ERGİN DAVASINA NE OLDU?

Halk arasında ‘Nurişler’ veya ‘Karagümrük Çetesi’ olarak bilinen, Nuri Ergin Fail örgüt davasının görülmesine devam edildi. 239 yıla kadar hapsi istenen Nuri Ergin, duruşmada, “Ben suçlarımla övünmem, ‘kaderimdir’ derim.

Ergin, şöyle devam etti: “Bu belgeden dolayı oğlum Anıl 18 ay beraatsiz yattı. 30 yıldır cezaevindeyim, 18 yıl hücrede kaldım. Suçlarımla övünmem, kaderimdir derim.” . Bundan dolayı yıllardır ailemden uzaktayım. Yemin ederim ki bu suçlara bulaşmadım. Ana rahminden yanlış doğmadım. Onlara buradan sesleniyorum. Öldürmek bir taşa bedelse değil, bunu yapanların nüfus kütüğünden bir kişiyi sağ bırakırsam Allah beni kulluğundan çıkarır” dedi.

Diğer tutuklu sanıklar da tek tek konuşarak tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

DETAYLAR

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Organize Kabahatler Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan 198 sayfalık iddianamede 5 kişi mağdur, 9 kişi müşteki, aralarında Nuri Ergin’in de bulunduğu 36 kişi sanık oldu. İddianamede başlangıç ​​kabul edilen olayın 2019 yılında yaşandığı bildirildi. 2019 yılında Erzurum sporKulübüyle oynanan maçta Erzurumlu taraftarlar “Nuri Ergin” diye tezahürat yaptı ama Karagümrük Spor İddianamede bu tezahüratı kulüp taraftarlarının yapmadığı belirtildi. İddianamede, örgüt lideri Nuri Ergin’in, hukuka aykırı olarak hapse attığı telefonla bir kişiyi arayarak, “Karagümrük’e canımı verdim, o kadar ceza çektim ki Erzurumlular nasıl oldu” dediği bildirildi. “Nuriş” diye bağır ama Karagümrük halkı bağırmasın hepsini öldürürüm” diyerek spor kulübü başkanı Yaşar Ecim ve kulüp yönetimindeki şahısları tehdit ettiğini söyledi. Yapılan telefon görüşmesinin ardından Fatih Karagümrük Spor Kulübü eski Başkanı Yaşar Ecim’in 12 Eylül 2020’de Beylikdüzü’nde bir mekandan çıkarken tabancalı saldırıya uğradığı ve bacağından yaralandığı iddianamede kaydedildi.

İddianamede, kamuoyunda Nurişler, Nuriş Kardeşler veya Karagümrük Çetesi olarak bilinen ve halen cezaevinde bulunan Nuri Ergin ve Vedat Ergin ile kardeşleri Nejat Ergin, Zeynel Ergin ve Soner Ergin’in adliyeye geldiği belirtildi. organize bir kabahatler örgütü kurmuştur. İddianamede, söz konusu suç örgütünün eylemlerinin 1990’lı yılların başında görüldüğü, mahalle, pazar ve pazar esnafını gasp ettikleri, ödemeyen iş adamlarının dükkanlarını kurşuna dizdikleri, 2000’li yıllara kadar eylemde bulundukları kaydedildi. düşman insanları yaralıyor, öldürüyor ve hatta bombalıyor.

İddianamede örgütün finansmanının kumar ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasa dışı yollardan sağlandığı da belirtildi. Nuri Ergin hakkında ‘suç işlemek için örgüt kurma’, ‘tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’, ‘2 kez olası kasten yaralama’, ‘3 kez yağmaya teşebbüs’, ‘6 kez ruhsatsız silah bulundurma’, ‘şantaj’, ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal’, ‘3 kez kasten tehlikeye atma’, ‘2 kez nitelikli zarar’, ‘2 kez nitelikli zarar’, ‘2 kez nitelikli zarar’, ‘2 kez nitelikli zarar’ suçlarından 239 yıl 9 aya kadar hapis cezası istendi. “dit”, “kişiyi iki kez özgürlüğünden yoksun bırakmaya teşebbüs”, “nitelikli dolandırıcılık”, “ateşli silah ve mermileri izinsiz olarak ülkeye sokmak, imal etmek, nakletmek ve satmak” ve “cezaevine veya cezaevine yasaklı maddeler sokmak” .

calhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu