Haber

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı sona erdi

Öğretmenlik Meslek Basamakları İmtihanı sona erdi

ANKARA – Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’ sona erdi. Türkiye genelinde 81 vilayette gerçekleştirilen imtihan 150 dakika sürdü.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’ bugün gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 81 vilayette, bin 489 okulda ve 28 bin 650 salonda merkezi sistemle tek oturum formunda gerçekleştirilen imtihan, 150 dakika sürdü. 595 bin 598 müracaatın yapıldığı imtihanın sonucunda öğretmenler uzman öğretmen yahut başöğretmenler unvanı kazanacak. 100 üzerinden 70 ve üzerinde puan alan öğretmenler başarılı sayılacak.

Öte yandan ‘Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’ enteresan imajlara de sebep oldu. Alışılagelmişin dışında bu defa öğrenciler, öğretmenleri okul bahçelerinde bekledi.

“Son derece basit”

Sınavının düzgün geçtiğini lisana getiren Gülsüm Korkmaz, “Sorular bence bizi bu kadar kasmalarını karşılar nitelikte değildi. Son derece basit hatta bazılarında ‘Acaba ben mi cevaplamalıydım bu soruyu?’ diye düşündüğüm sorular vardı içinde açıkçası. Biraz daha teknik ve özenli olabilirdi. Sorular basitti” diye konuştu.

“Öğrencilerimin ne hissettiğini anladım”

Diğer bir aday ise empati kurduğunu belirterek, “Öğrencilerimin ne hissettiğini anladım, empati kurdum kısacası. Her öğretmen aslında öğrencilerini düşünerek hazırlıyor. Burada da aslında bizi düşünerek hazırlamışlar. Biz öğrencilerimizin iyiliğini istiyoruz bence bakanlık da bizim iyiliğimiz istemiş” tabirlerini kullandı.

Sınav sonuçları ise 12 Aralık tarihinde açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu