Ekonomi

PayPal’ın Web3 hazırlıkları devam ediyor: Kripto paralarla ilgili yeni özellik aktif

Investing.com – Küresel ödeme devi PayPalkullanıcıların kripto para birimini kullanarak ödeme yapmasına olanak tanıyan yeni özelliği duyurdu.

İlk etapta ABD’de uygulamaya konulan bu yöntem sayesinde, Web3Sahada hizmet veren bayiler PayPal Kripto para birimi ödemelerini kabul etmek mümkün olacak. Bu yeni entegrasyon, PayPal’ın kendi platformunda desteklediği kripto para birimi ticaretinin bir devamı olarak değerlendiriliyor. Çevrimiçi ödeme devinin yeni uygulamasıyla birlikte merkezi olmayan uygulamalar ve NFT pazaryerleri artık kullanıcıların kripto ticareti için hızlı ve güvenilir bir çözüme sahip.

Yeni hizmetin Web3 alanında da güvenliğe katkı sağlaması bekleniyor. Öyle ki bu hizmeti kullanan projeler PayPal’ın sahtekarlığa karşı etkili prosedürlerinden de yararlanabilecek. Bu, kullanıcıların daha güvenli bir ortamda işlem yapmalarını sağlayacak ve kripto ekosisteminin büyümesi açısından önemli bir avantaj olarak görülüyor.

PayPal’ın sunduğu yeni hizmet aynı zamanda ABD’li kripto kullanıcılarının kripto varlıklarını doğrudan cüzdanlarından PayPal’a dolara çevirmelerine de olanak tanıyor. Böylece PayPal aracılığıyla kriptodan fiat’a dönüşüm çok daha kolay hale geliyor.

PayPal’ın bu hamlesi kripto süreçlerine olan talebin arttığını yansıtsa da ödeme süreçlerinde kripto para birimlerinin benimsenmesi açısından da değerli sayılabilir. Hizmet şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut olsa da, gelecekte kripto ödemelerinin kısıtlanmadığı ülkelerde sektörün ana akıma daha fazla entegre olması ve daha fazla kişi ve kurumla etkileşime girmesi önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu