Ekonomi

Solana, toparlanmanın ortasında günlük kullanıcı sayısında Ethereum’u geride bıraktı

Artemix’in verilerine göre kripto para dünyasında önemli bir değişim yaşanıyor. solana , yakın zamanda günlük aktif kullanıcı sayısı açısından Ethereum’u geride bıraktı. Solana’nın kullanıcı sayısı 7 Kasım’da 200.000’in biraz üzerindeyken 11 Kasım’da 356.300’e çıktı. Bu artış Solana’yı aynı gün 330.000 kullanıcıya ulaştırdı. Ethereum’unÖnüne geçti.

Solana’nın kullanıcı tabanındaki artış, dijital varlık için çalkantılı bir dönemin ardından geldi. Kripto para birimi, Kasım 2021 ile Ocak 2022 ortası arasında 250 $’lık zirvesinden 10 $’ın altına düşerek fiyatta %96’lık dramatik bir düşüş yaşadı. Bu düşüş büyük ölçüde daha geniş ayı piyasasına ve kripto para borsası FTX’in yüksek profilli iflasına bağlandı.

Bu zorluklara rağmen Solana güçlü iyileşme işaretleri gösterdi. DeFi Llama tarafından bildirildiği üzere fiyatı son dört haftada %145 artarken, DeFi protokollerinde kilitlenen toplam fiyat (TVL) %62 artışa tanık oldu. Bu toparlanmaya katkıda bulunan faktörler arasında Solana ağına yapılan “ateş dansçısı” yükseltmesi ve SOL’un FTX’in mülkü tarafından potansiyel satışına ilişkin korkuların hafifletilmesi yer alıyor.

Ağ performansı ve varlık değerindeki bu iyileşmelere ek olarak Solana’nın değiştirilemez token (NFT) piyasasının değerinde de önemli bir artış görüldü. Crypto Slam, geçen ay NFT satış hacminde %35 artış bildirdi.

Solana’nın son ölçümleri etkileyici olsa da Ethereum, Katman 2 ağları dikkate alındığında daha geniş bir genel kullanıcı tabanını korumaya devam ediyor. Token Terminali bilgileri, L2beat’e göre Ethereum’un bu ağlarda 800.000’den fazla kullanıcıya sahip olduğunu ve ekosistemindeki faaliyetlerin %80’inden sorumlu olduğunu gösteriyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu