Teknoloji

Tesla ilk mağazasını İstanbul’da açtı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye’deki satışlarının ardından ikinci mağazasını İstanbul’da açma kararı aldı. İstanbul’daki ilk mağazasını dün Metropol AVM’de açan firmanın açılış faaliyetleri bugün de devam edecek.

2023 yılının ilk aylarında Ankara’da açtığı mağaza ile Türkiye pazarına giriş yapan elektrikli otomobil üreticisi Tesla, şu anda sadece Model Y otomobilini satıyor. Türkiye’de 10 binin üzerinde adet satılan modelin dünyada en çok satın alınan model olduğu biliniyor. Türkiye pazarını genişletmek isteyen şirket, yeni mağazasını İstanbul’da açmaya karar verdi. Bu kararın sonucunda 31 Ocak’ta Ataşehir’deki Metropol AVM’de Tesla Metropol Store adında bir mağaza açıldı. Mağazaya olan yoğun ilgi ise şirket açısından sevindirici haberlerden biri oldu.

Tesla ile test sürüşüne çıkabilirsiniz

Otomotiv devi Tesla, açılış etkinliklerini resmi internet sitesinden şöyle duyurdu: “Tesla ilk mağazasını İstanbul’da açıyor. Bu heyecanlı günde bizi ziyaret edin. Test Sürüşü yapmak istiyorsanız takvimdeki kaydınızı istediğiniz süre için tamamlayın.” Bu sözlerden de anlaşılacağı üzere yeni açılan İstanbul mağazasında test sürüşleri yapılabilecek ancak sürüş yapabilmek için Tesla resmi internet sitesinde yer alan online katılım formunu doldurmanız gerekecek.

Tesla Test Sürüşü

Dün 31 Ocak Çarşamba saat 10.00’da başlayan açılış etkinlikleri, yarın 2 Şubat Perşembe saat 19.00’a kadar devam edecek. Elektrikli otomobillere, teknolojiye ve Tesla’ya ilgi duyan herkesin Metropol Store’da buluşacağı kesin.

Elektrikli otomobil pazarındaki etkisiyle konumunu güçlendiren Tesla, Türkiye pazarındaki genişleme çalışmalarıyla bu alandaki liderliğini sürdürmeyi planlıyor gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu