Yaşam

Yeliz Yeşilmen’den tepkili sözler: Kadının hesabının ödenmesine karşıyım

Yaptığı paylaşımlar ve yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Yeliz Yeşilmen, konuk olduğu 2.Sayfa programında tartışmalı açıklamalarda bulundu. Kadının her zaman çalışması ve ayakları üzerinde durması gerektiğini söyleyen Yeşilmen, “Hayatımda biri varsa fatura ödemem, market alışverişi yapmam” dedi.

“BİR TÜRK ERKEĞİNE AŞIRI BAKILMASINA UYGUN DEĞİLİM”

Erkeklerin bakımlı olması gerektiğini söyleyen Yeliz Yeşilmen, manikür ve pediküre karşı olmadığını söyledi. “Erkekler ve kadınlar birbirleriyle çarpıştı” dedi.

“BAZI ERKEKLER KADINI TANIMAYA BAŞLADI”

Erkeklerin kadınlardan maddi talepleri olduğunu söyleyen müzisyen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık bazı erkekler faturayı ödemiyor ve kadınlara ‘Sen çalış, bunu yaparsın’ diyorlar. Kadınların üzerine de roller yüklenmeye başladı. değişiyor gibi.Türk adetlerine göre erkek erkek gibidir, kadın erkek gibidir.Kadın gibi olsun.Bir erkek bana ‘randevum var gelemem’ ya da ‘gelelim’ dese Hesabı birlikte ödeyin’ diye aşağılayıcı konuşabilirim. Her şeyin bir dozu var. Artık erkekler kadınlardan maddi talepler bekliyor.”

“FATURA ÖDEMİYORUM, MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPMAYIN”

“Faturayı kadının ödemesinin gerçek olduğunu düşünmüyorum. Kadın evden aldığı bir şeyi alabiliyor. Bu yaygın bir şey. Bırakın kendi başına yaşasın. Biz ataerkil bir toplumdan geliyoruz. Neden geçeyim? eve gidip adamın giysilerini yıkayıp onun için yemek pişirelim mi? Bir şeyler bağlarsak daha ucuza gelir. Erkekler benden nefret edecek.”

Yeliz Yeşilmen’in canlı yayındaki sözleri kısa sürede sosyal medyada tartışılmaya başlandı. Bazıları Yeşilmen’i haklı bulurken, bazıları da sert sözlerle eleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu