Haber

14 Mayıs’ı nokta atışıyla biliyordu! İşte Hakan Bayrakçı’nın 2. sağlık muayenesi sonuçları

  •   HABER7

Türkiye dün tarihinin en değerli seçimlerinden birini gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili seçimlerinde açıklanan rakamlara göre Cumhur İttifakı’nın adayı belli oldu. Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,41oy alırken 7’li masanın adayı K. Emal Kılıçdaroğlu yüzde 44.95, Çet İttifakı adayı Sinan Ogan yüzde 5.19.oy yüzdesi.

İKİNCİ TURUN KAPISI AÇILDI

Milletvekilliği seçimleri alınan oylara göre sonuçlandırılırken Cumhurbaşkanlığı seçimleri belirsiz rakamlara göre yapılıyor. 2. tur sol. 28 Mayıs’ta yapılması beklenen 2. çeşit seçimler öncesi seçim çalışmalarını yürüten anket şirketlerinin ortasında 14 Mayıs sonuçlarına en yakın veriler elde edildi. Sonar Araştırma Lideri Hakan Bayrakçıanket sonuçlarında ortaya çıktı.

Bayrakçı, 3 Mayıs’ta açıklanan anket sonuçlarında, Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 48,8, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,1Oyu alacağını ilan etmişti.

 


BAYRAKÇI’NIN 2. TUR ANKETİ

Seçimin resmi olmayan rakamlarına göre 2. turkalır ve seçim sonuçlarına en yakın sonuçlar kaydeden Hakan Bayrakcıanketlerde göründükten sonra Bayrakçı’nın 2. tur anketinin sonuçları merak konusu oldu.Bayrakçı 3 Mayıs’ta yayınladı. “Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kalırsa ve Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu 2. tura kalırsa oyunuzu kime verirsiniz?”Ankette Başkan Erdoğan oyların yüzde 52.1’ini aldıalmış olduğu görüldü.

Birinci tıpta oyların yüzde 44,95’ini alan Kılıçdaroğlu’nun ikinci tip ankette yüzde 47,9 oy aldığı belirlendi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu