Haber

Bursa Osmangazi 100 gündür afet bölgesinde

BURSA (İGFA) –Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen büyük depremlerin ilk anından bu yana bölgede faaliyet gösteren Osmangazi Belediyesi, yaraları sarmak için 100 gündür özveriyle çalışıyor.

6 Şubat sabahı seferberlik ilan ederek deprem bölgesine giden Osmangazi Belediyesi ekipleri, arama kurtarma çalışmalarıyla başladıkları yardım faaliyetlerine, vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda tüm alanlarda devam ediyor.

Deprem bölgesinde çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 6 Şubat’ta bölgeye giden belediye ekiplerinin afetzedelerin yaralarını sarmak için çaba sarf ettiğini söyledi.

Gaziantep İslahiye’de kurdukları 100 hanelik prefabrik kentte yaşamın başladığına değinen Önder Dündar, deprem sabahı bölgeye ilk giden gruplardan biri olarak hayatta kalanların yanında olmaya devam ettiklerini söyledi. Önder Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak arama kurtarma, enkaz kaldırma ve acil insani yardım çalışmalarının ardından farklı noktalarda temizlik, ilaçlama ve hasar tespit çalışmaları ile bölgede aşevi hizmetlerinin devam ettiğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu