İş

Çankaya Belediyesi’nden İşsizliğe Yeni Bir Çözüm Daha

Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi işsizlik analizlerine devam ediyor. Okulların Mesleki ve Teknik bölümlerinden mezun olan iş arayanlar için iş garantili uygulamalı eğitim başvuruları başladı.

Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi Sanayi Kalite Tetkik ve Ölçüm Elemanı (CMM Operatörü) Eğitimine sınırlı kontenjanla 18-30 yaş arası erkekler başvurabilecek.

Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi; İstihdam, mesleki eğitim, yaratıcılık, işbaşı eğitim ve girişimcilik alanlarında vatandaşları desteklemeye devam ediyor. İşsizliğin çaresine bir adım daha atan Çankaya Belediyesi, “CMM Operatör Eğitimi” başlatıyor. 18-30 yaş arası erkeklerin başvurabileceği eğitimler iş başında yer alacaktır.

OPERATÖR ADAYLARI EĞİTİM SIRASINDA FİYAT ALACAKTIR

Eğitime, okulların Mesleki ve Teknik Bölümlerinden mezun olan adaylar başvurabilecek olup, uygulamalı eğitim süresince adaylara 26 gün çalışma karşılığında en az 2.500 TL ücret ödenecektir. Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylara özel bir branşta istihdam sağlanacak.

İSTİHDAMA NİTELİKLİ KATKI

Ekonominin ve işgücü piyasasının ihtiyaçlarına göre meslek edindirme kursları ve eğitimler düzenleyen Çankaya Belediyesi, mesleki eğitim-işveren örgütleri arasında köprü kurarak işgücüne katılım sağlıyor. İş ihtiyacı olanlara uygun özellikler kazandırarak güçlenmelerine ve korunmalarına katkı sağlayan Çankaya Belediyesi, mesleki yeterlilik belgesi sahibi genç işsizler, kadınlar ve eğitimli gençler başta olmak üzere nitelikli işgücüne katılımlarını sağlıyor.

BAŞVURU ADRESİ ÇANKAYA BELEDİYESİ

“CMM Operatörlüğü Eğitimi” almak isteyen 18-30 yaş arası erkek adayların özgeçmişleri ile birlikte Çankaya Belediyesi Ziya Gökalp Caddesi No:11 B Blok 6. Kat adresinde bulunan İş ve İstihdam Merkezi’ne şahsen başvurmaları gerekmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-atkaracalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu