Ekonomi

Chart Industries hisseleri kazanç ve gelir kaybıyla %2 düştü

ATLANTA – Temiz enerji ve endüstriyel gaz pazarlarında çok sayıda uygulamaya hizmet veren yüksek mühendislik ürünü ekipmanların önde gelen bağımsız küresel üreticisi Chart Industries, Inc. (NYSE:GTLS), analist tahminlerine kıyasla ilk çeyrek kazanç ve gelirlerinde hafif bir düşüş bildirdi. GTLS hisseleri piyasa öncesi %2,79 düşüş gösterdi.

Şirket, 1,54 $’lık konsensüs tahmininin altında kalarak 1,49 $’lık düzeltilmiş EPS açıkladı. Çeyrek geliri de beklentilerin altında kalarak 972,09 milyon $’lık beklentiye karşılık 950,7 milyon $ olarak gerçekleşti.

Chart Industries, beklentilerin altında kalmasına rağmen 2024 yılının tamamı için iyimser bir görünüm sunarak 12.00 ila 14.00 dolar arasında bir EPS öngördü ve 11.20 dolarlık analist konsensüsünü aştı. Şirket ayrıca gelirin 4,668 milyar dolarlık konsensüs tahmininin üzerinde 4,7 milyar ila 5 milyar dolar arasında gerçekleşeceğini tahmin ediyor. Düzeltilmiş FAVÖK’ün tüm yıl için 1,175 ila 1,30 milyar dolar aralığında olması öngörülüyor.

Chart Industries CEO’su ve Başkanı Jill Evanko, sinerji programlarının ve tam çözüm tekliflerinin faydalarını yansıtan en yüksek düzeltilmiş işletme geliri ve %18,0’lık marj da dahil olmak üzere şirketin ilk çeyrekteki sayısız rekorunun altını çizdi. Evanko ayrıca satış sonrası pazarındaki %14’lük satış büyümesine dikkat çekti ve şirketin tüm yıl için görünümünü yineledi.

Chart Industries’in ilk çeyrek performansı, 2023’ün ilk çeyreğine kıyasla %17,4’lük bir artışla satışlarda yıldan yıla (YoY) önemli bir artış gösterdi. Şirket bu büyümeyi dört segmentteki güçlü talebe, özellikle de geçen yılın aynı dönemine kıyasla Isı Transfer Sistemleri satışlarındaki %33,9’luk artışa bağladı.

Chart Industries ileriye dönük olarak, 4,33 milyar dolarlık rekor ilk çeyrek sonu birikimi ve toplam 22 milyar doları aşan büyüyen ticari boru hattı dahil olmak üzere güçlü nihai pazar talebinden yararlanmaya odaklanmaya devam ediyor. Şirketin hidrojen ve sıvılaştırma sektörlerinde olduğu gibi stratejik girişimleri ve ortaklıkları, temiz enerjiye geçiş ortamında kendisini olumlu bir şekilde konumlandırmaya devam etmektedir.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu