Yaşam

İzBBŞT “3 Nal 1 At” için perdelerini açıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yedinci oyunuyla perdeyi aralayacak. Stefan Tsanev’in kara mizah başyapıtı “3 Nalla 1 At” 24 Mart’ta seyirciyle buluşacak.

Sezon başından bu yana iki yeni oyunu İzmirli tiyatroseverlerle buluşturan ve kurucu genel sanat yönetmenliğini Yücel Erten’in yaptığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İzBBŞT), yeni oyunu için gün sayıyor. Bulgar kara mizah ustası Stefan Tsanev’in yazdığı ve “Büyük İskender’in Atı” başlığıyla birçok kez sahnelenen “3 Nal 1 At” İzmirli tiyatroseverlerle buluşacak. Oyunun galası 24 Mart’ta İzBBŞT İsmet İnönü Sahnesi’nde yapılacak.

biletler satışta
Oyun, neoliberal sistem tarafından ezilen bir grup insanın emperyalist güçlerden öğrendikleri yönetim biçimlerini birbirlerine karşı kullanmalarını mizahi bir dille ele alır. Türkçe’ye Hüseyin Mevsim’in çevirdiği, yönetmenliğini Hatice Altan’ın yaptığı “3 Nalla 1 At”, 24 Mart’taki galasının ardından 25 ve 26 Mart’ta İsmet İnönü Sahnesi’nde sahnelenecek. Maçın biletleri kültürsanat’ta satışa sunuldu. izmir.bel.tr ve İzmir Şehir Tiyatrosu gişeleri.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları da Mart ayı boyunca “Mütevazi Bedenim” ve “Pınar Noktası” ve “Robinson Dans Etmeyi Öğreniyor” oyunlarıyla sahnede olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

bulanikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu