İş

Marmaris’te arıcı ziyareti

Marmaris Ticaret Odası (MTO) ile Marmaris İlçesi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde geliştirilen ‘Memleketten Selamlar’ projesi kapsamında yayladaki arıcılara ziyarette bulunuldu. bu yıl.

Marmaris Ticaret Odası ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü temsilcilerinden oluşan heyet, tarımsal üretimin devamlılığı ve üretim öncesi arılarını hazırlamak üzere Mart-Nisan ayları arasında 6-7 ay Anadolu’nun yaylalarına gitti. coğrafi olarak işaretlenmiş Marmaris Çam Balı. arıcıları ziyaret etti. MTO Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ergücü ve Ziraat Yüksek Mühendisi Fahri Atıcı’nın görüştüğü 39 arıcı, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Denizli, Burdur, Konya, Isparta ve Afyon’un farklı ilçelerinde konaklayan arıcılara ziyaret hakkında konuşan Marmaris Ticaret Odası Başkanı S. Mutlu Ayhan, “Coğrafi bölgelerimizin üretimini artırmak için İlçe Tarım Müdürlüğümüzle birlikte çalışıyoruz. kaliteden ödün vermeden markalı ürün Marmaris Çam Balı.Projeler arasına giren ‘Memleketten Merhaba’ projemizle her yıl arıcılarımızı ziyaret ederek ihtiyaçlarını tespit ediyoruz.Bu yıl arıcı maske,arıcı eldiveni hediye ettik. Ziyaretimiz sırasında arıcılarımıza ihtiyaçları doğrultusunda far, flama ve bayrak dağıttıklarını belirterek, “Bu talepleri değerlendirerek en kısa sürede ilgili Bakanlık yetkililerine iletecek ve analiz ettirmeye çalışacağız. Ayrıca İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Nejmettin Kaya ve müdürlük çalışanına da bu süreçte gösterdikleri değerli işbirlikleri ve destekleri için teşekkür ediyorum” dedi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu