Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Hatay’ı ziyaret etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’daki depremzedeleri ziyaretinde, “Bundan sonraki görevimiz, derdimiz tüm normal ihtiyaçlarınızı karşılamak. sizleri eskisinden daha iyi şartlara kavuşturalım. İnşallah bunların da üstesinden birlikte geleceğiz.” ” söz konusu.

Bakan Karaismailoğlu, Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki kriz merkezinde düzenlediği basın toplantısının ardından Balarmudu Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Depremzedelere geçmiş olsun dileyen Karaismailoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin her şeyin üstesinden gelebileceğini söyledi.

Depremin üzerinden 24 gün geçtiğini hatırlatan Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“İnşallah daha güzel günler olur. Zamanla her şey eskisinden daha yeterli olur. Şundan emin olun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bize ‘Gidin Hataylılarla konuşun, ne istiyorlarsa yapın’ dedi. inşallah sizlerin ve dostlarımızın her zaman yanında oluruz depremi atlatırız deprem olmayan illerdeki tüm vatandaşlarımızın yüreği sizinle inşallah kısa sürede atlatırız bunları geri getiremeyiz. Geriye kalan her şey eskisinden daha yeterli olacaktır. Merak etmeyin. Kaybettiğimiz insanlarımıza Allah’tan rahmet mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza Allah’tan sabırlar versin. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bundan sonraki görevimiz , derdimiz, normal ihtiyaçlarınızın tamamını karşılamak. Sizleri eskisinden daha iyi şartlara ulaştırmak için yoğun bir çaba harcıyoruz. İnşallah bunların da üstesinden birlikte geleceğiz.”

Bakan Karaismailoğlu daha sonra Hatay’daki sahra hastanesine giderek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile kapalı görüştü.

Daha sonra Samandağ ilçesine taşınan Karaismailoğlu, çadırkentte depremzedeleri ziyaret ettikten sonra Kültür Merkezi’nde muhtarlarla basına kapalı istişare toplantısına katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu