Haber

Ülkü Ocakları eski Başkanı Alaattin Aldemir’e ‘suç işlemek’ suçlamasıyla dava açıldı

Eski Yargıtay Başkanı Alaattin Aldemir hakkında, katıldığı bir televizyon programında söylediği sözler nedeniyle ‘suç işleme’ hatasından 3 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Ankara 75. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede Aldemir’in seçim öncesi 7 Mart 2023’te katıldığı farklı televizyon programlarındaki konuşmalarına yer verildi. “Kılıçdaroğlu hakkında mafya örgütü üzerinden atılım yapılacağını duydum” diyen Aldemir’in açıklamalarında ‘siyasi cinayet’ iddiasına yer verildiği için re’sen soruşturma başlatıldığı belirtildi. Aldemir, iddianamede yer alan ifadesinde, “Ben genel olarak beyan ettiğim mafya öbekleriyle ilgili daha önceki olaylardan bahsettim. Bana rastgele bir grup veya şahıs bilgisi verilmedi” dedi.

Alaattin Aldemir’in televizyon kanallarında ortaya attığı iddialar ile kolluk kuvvetlerinin açıklaması arasında ciddi çelişki olduğu belirtildi. 23 tarihli ifadesi ile tüm soruşturma belgelerinin kapsamından anlaşılmaktadır.

Zanlının TCK 271. maddede düzenlenen ‘suç işlemek’ kabahatinden 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

haberdogubayazit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu